Dramaturgie kina KUPE

Kino KUPE není klasickým kinem, ale alternativním projekčním sálem s omezenou klubovou kapacitou. Malý klubový úrostor, který chybí hradeckému kinu Orion, tak naleznete v opavském KUPE. Vzhledem k menšímu prostoru, menším nákladům na energie a většímu počtu kulturně žijících obyvatel si může dovolit nasazovat filmy náročnější a nezávislejší. V kombinaci s hradeckým kinem tak dostáváte balíček, který by se dal nazvat “Ideálním kinem”.

Hradecké kino ORION promítá stabilně PÁ, SO, NE. Opavské KUPÉ v tuto chvíli ÚT a ST. Hradec se soustředí na velkofilmy, komedie, 3D filmy a v pozdějších časech občas zařazuje nezávislé filmy a dokumenty. Opava naopak v úterý a středu patří spíše nezávislé tvorbě, i když se, i pro svou ekonomickou udržitelnost, nezříká ani širšího publika. Vzhledem k menší kapacitě opavského sálu musí Kino Kupe vycházet z originální dramaturgie, nehledící příliš na premiérovost, ale na projekce náročnějších či nezávislejších titulů, jež se v premiérových pražských kinech osvědčily.

To, co divák nenalezne v kině ORION, jistě odbavíme v opavském KUPE. A totéž platí i naopak. Díky synergii obou kin, včetně opavského filmového klubu, máte na opavsku zajištěn kinoprogram po celý týden:

Pondělí – Filmový klub Opava v kině Mír
Úterý a středa – projekce v Kino KupeČtvrtek – střídavě Filmový klub Opava v kině Mír či novinky v kině Orion Hradec nad Moravicí
Víkendy – projekce v kině Orion Hradec nad Moravicí.

Snad se nám tato vzájemná spolupráce opavských kin bude dařit i nadále.